podkład do twarzy

Wiele kobiet ma problem z doborem odpowiedniego podkładu do twarzy. A przecież jest to podstawa codziennego makijażu. Produkt powinien być tak dobrany, żeby zapewniać odpowiednią pielęgnacje i nieskazitelny wygląd. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Obecnie na rynku jest wiele podkładów do twarzy, każdy się czymś wyróżnia. Dostępne są podkłady nawilżające, rozświetlające, matujące, a nawet mocno kryjące. Co wybrać w takiej sytuacji? Który rodzaj będzie dla nas najlepszy?

Rodzaj skóry

Najważniejszą rzeczą podczas wyboru odpowiedniego podkładu jest określenie rodzaju skóry. Musimy poobserwować swoją skórę i ocenić, czy mamy skórę suchą, skóra mieszaną, a może tłustą?

Podkład zawsze musi być dobrany do naszej skóry. Na przykład skóra mieszana i tłusta potrzebuje podkładu, który ma lżejszą konsystencje. Ponieważ nie mogą zatkać porów i spowodować, że na skórze pojawią się niedoskonałości. Z kolei dla cery suchej lepszym wyborem będą podkłady kremowe, które dodatkowo nawilżą skórę.

Przeczytaj też: http://www.quadrat.pl/mocznik-cudowny-skladnik-kremow-do-pielegnacji/

Tonacja skóry

Przed wyborem podkładu do twarzy, musimy również określić tonacje swojej skóry. Wyróżniamy tonację ciepłą, neutralną oraz chłodną. Aby dowiedzieć się jaką posiadamy, musimy zerknąć na żyłki po wewnętrznej stronie nadgarstka. Jeżeli są one koloru zielonego, posiadamy tonację ciepłą, jeżeli są niebieskie chłodną, a jeżeli są pomieszane to neutralną.

Odcień podkładu

Kolejny istotny punkt, to odcień podkładu. Podkład ma za zadanie ulepszyć, skorygować naszą cerę, ale ma ona nadal pozostać naturalna. Dlatego najlepiej, żeby podkład nie był na niej widoczny. Jak go prawidłowo dobrać? Na żuchwę powinnyśmy nałożyć 3 odcienie podkładu, które są zbliżone do naszej naturalnej skóry. Wybrać należy ten odcień, który najbardziej przypomina naszą skórę, najlepiej się z nią stapia.

Jeżeli mamy ciepłą tonację, musimy szukać podkładu, który ma w sobie żółte pigmenty. Chłodna tonacja potrzebuje różowych pigmentów, a neutralna neutralnych.

Działanie podkładu

Ostatnią ważną kwestią jest działanie pielęgnacyjne. Gdy posiadamy skórę tłustą lub mieszaną, powinnyśmy szukać podkładu o właściwościach matujących. Wtedy taki kosmetyk będzie dodatkowo absorbował nadmiar sebum. Gdy posiadamy skórę suchą lub normalną, idealnym podkładem będzie ten o właściwościach nawilżających i rozświetlających.

Źródło: https://ecoheaven.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here