pole rzepaku

Rolnictwo jest kluczowym elementem gospodarki danego państwa. To od niej zależy produkcja naszych produktów żywnościowych codziennego użytku. Bez rolnika nie mielibyśmy chleba, mleka, mąki, warzyw, owoców, itp. Codziennie spożywamy posiłki, ale czy zastanawiamy się ile pracy należało włożyć w to, abym mógł zjeść swój obiad, kolację, czy śniadanie. Czasem nie przykładamy uwagi do tak prozaicznych rzeczy jakim jest posiłek, a tak naprawdę nie jesteśmy wstanie wyobrazić sobie życia bez jedzenia. Każdy z nas potrzebuje odpowiednich warunków do życia.

Jeśli mamy dach nad głową i kochającą rodzinę, która zapewnia nam godny byt, już możemy być niezwykle szczęśliwi z tego niezwykłego daru, bowiem nie każdy ma tak dobrze jak my. Bieda, głód, prześladowania, brak dachu nad głową to chleb powszedni niektórych ludzi żyjących w dwudziestym pierwszym wieku.

Pamiętajmy, aby pomagać takim ludziom, bowiem nie zawsze ich los jaki obecnie ich spotkał wynika z ich winy. Czasem nieszczęśliwy zbieg wydarzeń spowodował, że są w takiej, a nie innej sytuacji. Tacy ludzie są mocno doświadczenie przez życie. Na świecie zdecydowanie jest za dużo zła, przemocy, wojen. Każdy z nas zasługuje na miłość i szacunek.

Często nie doceniamy tego co mamy.

Zastanówmy się nad własnym życiem i odpowiedzmy na pytanie, czy brakuje nam czegoś w życiu co by warunkowało brak szczęścia. Często takie błahe rzeczy powodują, że nie czerpiemy z życia tyle, ile powinniśmy. Po to żyjemy, aby przeżywać radość, smutek, cierpienie, ale pamiętajmy, że z każdą złą chwilą powinniśmy stawać się silniejsi. Nie zawsze wychodzi nam przeżywanie, często zamykamy się w pokoju i nie chcemy wcale z nikim rozmawiać. Zatapiamy się w własnym dołku, który ciągle kopiemy i zamiast z niego wyjść pogłębiamy się we własnych zmartwieniach.

Doceniajmy piękno naszego świata jakim jest przyroda, czy zwierzęta. To wszystko co nas otacza dał nam Bóg, a wszystko co dał nam Bóg jest dobre. Przyroda jest cudownym darem od Boga, dlatego powinniśmy codziennie czerpać z niego dobro i piękno, zachwycać się tym niezwykłym elementem naszego świata. Zapewne niejeden z nas doznał na wsi tego niezwykłego zapachu żniw. Jest to zapach, który z przyjemnością wspominamy i jest kojarzony jak najbardziej pozytywnie. Wówczas pojawiają się słoneczne dni oraz radosne przeżycia, które doświadczyliśmy podczas tamtych wakacji.

ile rzepaku z hektara

Ileż rolnik pracy musi włożyć w ziemię,aby mógł zebrać plony i to nie zawsze obfite, bowiem zależne jest to od warunków atmosferycznych, które nie zawsze sprzyjają. Ciężka praca jak widać nie zawsze będzie warunkowała udane zbiory. Niestety nikt nie przewidzi pogody, która nie zawsze będzie dopisywać naszym oczekiwaniom.

Nie jeden rolnik zastanawia się nad powodzeniem swoich upraw w danym sezonie. W jego głowie pojawiają się pytania: ile rzepaku z hektara uzyska w tym roku, czy w ogóle opłaci mu się zasadzenie ziemniaków tego roku jeśli cena za kilogram aż tak spadła. Takich i innych obaw rolnika jest mnóstwo, codziennie biję się z myślami, czy nie rzucić tego co robi i zacząć normalną pracę, która nie wiążę się z taką odpowiedzialnością i niepewnością w zyskach. Doceniajmy to co mamy i cieszmy się z każdego udanego dnia.

Niech radosne dni będą motywacją do działania, korzystajmy z udogodnień technologicznych, które mogą rozwinąć nas w różnych kierunkach w znacznie szybszym tempie, niż kiedyś było to możliwe. Nie każdy ma możliwości takie jak niektórzy z nas. Znacznie więcej czasu muszą poświęcić, aby mieć niektóre przedmioty takie jak my mamy je na porządku dziennym. Nie każdego stać na smartfona, niestety wydawać się może, że nie ma wśród nas takich ludzi, którzy nie posiadają komputera, czy internetu. Nawet najmniejsza pomoc jest potrzebna, bowiem wystarczy, że każdy z nas zaoferuję choć trochę, to dla innych może być to naprawdę dużo.

rzepak

Często zastanawiamy się dlaczego czujemy się nieszczęśliwi, dlaczego wciąż mimo tego, że nic nam nie brakuję czujemy pustkę w naszym życiu. Powodów może być wiele, ale pamiętajmy, że nie żyjemy tylko dla własnej przyjemności, ale też po to, aby innym siebie dawać. Daj cząstkę samego siebie, a zobaczysz co poczujesz w sercu. Poświęć komuś potrzebującemu swój czas bezinteresownie.

Jeśli nie masz sam wystarczająco pieniędzy, możesz poświęcić właśnie swój bezcenny czas drugiej potrzebującej pomocy osobie. Dobro możemy czynić nawet w najmniej dostrzeganych aspektach naszego życia wśród ludzi. Małe uczynki, ale czynione z dobroci i serca sprawiają, że zarazisz innych swoim dobrym sercem oraz życzliwością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here