ściągnięcie simlocka

Na polskim rynku nie brak bardzo nowoczesnych telefonów komórkowych, w które wszyscy dość chętnie inwestujemy. Potrafimy wymieniać swoje komórki dosłownie bezustannie, ale jako że nie kosztują one mało, często zdobywamy je w całych pakietach, które obejmują również abonamenty telefoniczne bądź zmuszają nas do korzystania z usług jednego operatora przez kilka miesięcy czy nawet lat. Im dłuższą umowę zawiążemy, tym na lepsze jej warunki będziemy mogli liczyć – nie tylko zaczniemy płacić mniej pieniędzy za sam abonament, ale też damy sobie szansę na sięgnięcie po najlepsze telefony w dość korzystnych cenach.

W ramach takich ofert płacimy za najnowsze urządzenia często wręcz śmieszne pieniądze – kilkadziesiąt czy kilkaset złotych. Gdybyśmy chcieli je kupić w zwykłym sklepie z artykułami, prawdopodobnie zapłacilibyśmy za nie nawet dwa tysiące, dlatego takie rozwiązanie może nam się bardzo opłacić. Jego jedynym minusem jest to, iż telefony kupowane w salonach zazwyczaj wyposażane są w niewielkie karty – tzw. simlocki. To przez nie nie możemy zastosować w jednym urządzeniu karty należącej do innego operatora, dlatego gdybyśmy chcieli go zmienić, musielibyśmy najpierw w jakiś sposób zdjąć ze swojego telefonu ten niechciany element. A jak to zrobić? Ile kosztuje ściągnięcie simlocka i czy jest ono trudne?

Przeważnie uzyskujemy telefony komórkowe z simlockiem w momencie, gdy nawiązujemy dłuższą umowę z wybranym przez siebie operatorem. Początkowo wydaje się nam, że będziemy chcieli przez długi czas korzystać z jego usług. Mamy pełną świadomość tego, co właściwie robimy i skoro dany operator oferuje nam w jednej cenie szereg dodatkowych opcji, chcemy nawiązać z nim od razu dłuższą współpracę. Jej początki mogą być dla nas całkiem przyjemne, jednakże wraz z upływem czasu odkrywamy równie ciekawe i korzystne oferty innych operatorów i postanawiamy, że sami przejdziemy do innej sieci i namówimy do tego całą swoją rodzinę.

telefon

Tutaj pojawia się pierwszy problem. Skoro nasz telefon ma założonego simlocka, nie jesteśmy w stanie włożyć do niego karty pobranej od innej sieci komórkowej. Teoretycznie moglibyśmy również zdecydować się na zainwestowanie w zupełnie nowy telefon, ale nie byłaby to najlepsza opcja ze względów finansowych. Sprawdźmy też koniecznie w podpisywanych dokumentach, czy przypadkiem nasz simlock nie zostanie ściągnięty w momencie, gdy nasza umowa zawiązana z dawnym operatorem ulegnie przedawnieniu.

Czasem warto na taki moment poczekać, zamiast kombinować z samodzielnym ściąganiem simlocka. Nie możemy bowiem zerwać takiej umowy, narażając się w ten sposób na niepotrzebne kary finansowe. A raczej nikt z nas nie potrzebuje dwóch telefonów, zwłaszcza że teraz w niektórych urządzeniach możemy stosować już dwie karty.

Jeżeli jednak mimo wszystko z jakichś powodów musimy się spieszyć i chcemy jak najszybciej usunąć simlocka ze swojego telefonu komórkowego, oczywiście mamy pełne prawo i możliwości, aby tego dokonać. Pamiętajmy jednak, że jeśli zdecydujemy się na taki czyn, stracimy możliwość do korzystania z gwarancji zapewnianej nam przez producenta urządzenia. Jeżeli zatem w przyszłości dojdzie do jego awarii, nie będziemy mogli zdecydować się na bezpłatną naprawę – sami za nią zapłacimy, a dobrze wiemy o tym, że takie usługi nie są niestety tanie.

A ile kosztuje ściągnięcie simlocka?

Cena zależy oczywiście od tego, gdzie postanowimy się tym wszystkim zająć. Wiele jest bowiem takich serwisów telefonicznych, które zajmują się naprawą telefonów w różnych zakresach. Zarówno eliminują drobne błędy czy wymieniają uszkodzone szybki ekranów, jak również ściągają simlocki, co trwa przeważnie dosłownie kilka minut.

ile kosztuje ściągnięcie simlocka

Sprawdźmy zatem, czy w naszym mieście bądź otaczającej nas okolicy nie ma przypadkiem takich serwisów telefonicznych i najlepiej udajmy się do nich osobiście, od razu zabierając ze sobą swój telefon z wmontowanym simlockiem. Być może okaże się, że na miejscu i to od razu ekspedient punktu ściągnie nam nasz niepotrzebny element, a my powrócimy do swojego domu z niezależnym telefonem komórkowym.

Mimo iż wielu operatorów komórkowych coraz częściej odchodzi od stosowania simlocków, w niektórych telefonach wciąż je niestety znajdziemy. Pamiętajmy jednak, że zawsze możemy je ściągnąć, oczywiście płacąc wcześniej za wykonanie takiej usługi. Przeprowadzi ją dla nas dosłownie każdy doświadczony serwis telefoniczny. To, co my sami musimy zrobić, to po prostu udać się do jednego z takich punktów i poprosić o pomoc w ściągnięciu simlocka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here