Opieka w Niemczech

Turystyka jako forma spędzania wolnego czasu staje się…. Chwila, trzeba najpierw zarobić, by móc odpoczywać i podróżować. Co zrobić gdy chce się pomagać ludziom i zarazem poznać obcą kulturę? Wolontariat! Z drugiej strony fajnie by było również coś zarobić na własne potrzeby, na przyszłość, dla rodziny.

Witam sąsiada

Otwarły się granice, a Polacy zaczęli masowo wyjeżdżać z kraju. Dokładnie rzecz nazwijmy: emigracją zarobkową. Ruszyliśmy, by podbić Anglię, Norwegię, Irlandię oraz Niemcy. Ostatni z wymienionych krajów wciąż od wielu lat pozostaje najczęstszym kierunkiem Polaków. Tylko dlaczego? Po pierwsze jest blisko, nie ma problemu z przeprowadzką lub ewentualnym powrotem do kraju. Po drugie, każdy się z językiem niemieckim w większym czy mniejszym stopniu zetknął. Po trzecie dobry kurs euro, świadczenia, poziom życia oraz styl pracy.

Polak po pracy szedł do pracy, za zachodnia granicą już niekoniecznie. Po pracy jest czas na relaks, rozrywkę lub hobby. Pierwsi ruszyli mężczyźni znajdując pracę na produkcji, w budownictwie, jako fachowcy różnych dziedzin czy energetyce. Kobiety natomiast przeglądają oferty pracy dla opiekunek w Niemczech.

Nasze drogie panie

Kobiety natomiast najczęściej zatrudniane są nie tylko w sklepach, zakładach produkcyjnych, lecz także jako opiekunki osób starszych. Od wielu lat mówi się, że społeczeństwo niemieckie się starzeje. Jest to prawdą. Dodatkowo na naszą korzyść (naszą jako osób poszukujących pracy na tamtejszym rynku) działa fakt, że wiele rodzin może pozwolić sobie na zatrudnienie opiekunki z Polski, niejednokrotnie oferując darmowe zakwaterowanie. A na portalach oferty pracy dla opiekunek w Niemczech ciągną się przez wiele stron.

Można stwierdzić, że jest w czym wybierać. Komfort polega nie tylko na możliwości wyboru warunków pracy (godziny, płaca, nauka języka, zakwaterowanie, ubezpieczenie oraz dodatki) lecz także rejonu Niemiec, w który chcemy pracować. Praca w rejonach górskich? Czy może jednak wielkie miasto lub tereny gdzie powietrze bogate jest w jod z bałtyckich wód? O jednym należy pamiętać. Jak każdy mamy swoje oczekiwania, lecz pamiętajmy, że przede wszystkim jedziemy tam pracować, zasadniczo pomagać, opiekować się osobami starszymi. Z pewnością doświadczenie oraz wiedza dotycząca tej „branży” jest wymagana. Szczególnie dobrze odnajdują się w tej roli pielęgniarki, które w kraju nie mogą liczyć na tak dobre zarobki, a ofert pracy dla opiekunek jest na prawdę wiele.

Artykuł przygotowany we współpracy z Private Care

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here