O czym pamiętać nadając paczkę za pobraniem?

Szeroka oferta firm kurierskich pozwala dostosować rodzaj przesyłki do indywidualnych możliwości i preferencji. Jest to wygodne zarówno dla przedsiębiorstw, które na co dzień wysyłają kilkadziesiąt paczek, jak i dla odbiorców, którzy oczekują na dostawę. Opcja przesyłki za pobraniem ma wiele zalet, które cenniejsze są przede wszystkim dla osób oczekujących na paczkę.

Czym jest przesyłka za pobraniem?

To rozwiązanie, które pozwala zapłacić adresatowi za dostarczony towar dopiero w momencie odbierania go. Nadawca wypełniając formularz zaznacza opcję takiej przesyłki kurierskiej i nadaje paczkę. Kurier, który ją dostarcza odbiera pieniądze od adresata, które następnie przekazywane są nadawcy na jego rachunek bankowy. To, w jakim czasie zostaną one zwrócone zależne jest przede wszystkim od wewnętrznego regulaminu firmy kurierskiej, czasem jest to 7 dni roboczych, czasem nawet 21. Sendit ułatwia znalezienie oferty, która będzie odpowiednia również pod tym względem.

Nadawanie paczki za pobraniem

Choć dla wielu jest to oczywiste, to zdarzają się takie pomyłki – należy pamiętać o zaznaczenie opcji „za pobraniem”. W firmach, które wysyłają dziennie kilkadziesiąt paczek, przeważnie w sklepach internetowych, pomyłki tego typu zdarzają się bardzo często. Prowadzi to do wielu problemów zwłaszcza wtedy, kiedy odbiorca nie poczuwa się do obowiązku zwrócenia pieniędzy dobrowolnie, tylko korzysta z okazji, że paczka dotarła do niego zupełnie za darmo. Odzyskanie pieniędzy w takim przypadku może okazać się bardzo trudne.

Istotne jest również ustalenie z adresatem całkowitych kosztów nadania paczki. Do kwoty, która ma zostać pobrana należy doliczyć koszty przesyłki. Niektórzy robią to szacunkowo, kiedy nie znają dokładnej kwoty za nadanie paczki, w wyniku czego mogą pojawić się niejasności przy odbiorze.

Jak w przypadku każdej przesyłki kurierskiej, tak również nadając paczkę za pobraniem należy pamiętać o prawidłowym wypełnieniu formularza. Uwaga jest tutaj konieczna, ponieważ pozwala oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here