Jak opóźnić starzenie skóry?

Pierwsze oznaki starzenia się skóry u większości kobiet pojawiają się w okolicach 30 roku życia, choć tak naprawdę proces zaczyna się średnio 5 lat wcześniej. W tym czasie na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, między innymi tak zwane „kurze łapki”, czyli zmarszczki wokół oczu, gdzie skóra jest najbardziej delikatna. Proces starzenia się cery da się jednak skutecznie opóźnić, między innymi poprzez regularne odżywianie skóry kompozycją odpowiednich składników.

Kluczowa rola kolagenu

Starzenie się skóry to proces złożony, który ma wiele przyczyn. Jedną z najważniejszych, a jednocześnie najwcześniej występującą jest zwolnienie produkcji włókien kolagenowych odpowiedzialnych za utrzymanie elastyczności skóry. Zwykle proces ten jest główną przyczyną występowania zmarszczek mimicznych pojawiających się pomiędzy 30 a 40 rokiem życia. Spowolnienie produkcji kolagenu zależy od genetyki, na którą nie mamy wpływu, ale również od czynników związanych z trybem życia.

Powstawanie zmarszczek mimicznych z pewnością przyspiesza ekspozycja skóry twarzy na działanie promieni UV, co dotyczy szczególnie kobiet o cerze skłonnej do szybkiego wysuszania się, a także cerze jasnej zaliczającej się do fototypów I oraz II. Poza tym, spore znaczenie ma również prowadzony tryb życia, w tym stosowanie używek oraz nieprawidłowa dieta.

Podwójne przeciwdziałanie zmarszczkom mimicznym

Kluczem do zahamowania starzenia się skóry na tym etapie, jest odbudowa włókien kolagenowych. W produkcji kolagenu bierze udział witamina C, dlatego warto dopasować codzienną dietę pod kątem jej obecności, podobnie jak witaminy A, która poprzez regulację poziomu kreatyny zapobiega wysuszaniu się cery.

Poza tym warto na dobre zrezygnować z używek, takich jak papierosy i unikać działania innych szkodliwych czynników zewnętrznych, odpowiedzialnych za przyspieszenie procesu starzenia się skóry.

Jeżeli szukasz dobrej jakości kosmetyków, które wpłyną pozytywnie na stan Twojej skóry – zajrzyj na maxdrogeria.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here