przedwczesny poród

Jeżeli jesteś w ciąży, musisz być przygotowana na każdą okoliczność. Od teraz twój organizm zmienia się z dnia na dzień, dlatego powinnaś bacznie go obserwować i reagować, gdy tylko zaniepokoją cię jakieś objawy. To normalne, że w ciąży będziesz odczuwać różne zmiany psychiczne i fizyczne, ale jeżeli wśród nich pojawią się jakieś bardziej nietypowe symptomy, z którymi nigdy wcześniej się nie spotkałaś lub nabiorą one wyższej intensywności, może być to pierwszy oznak zbliżającego się porodu. A jakie są jeszcze objawy przedwczesnego porodu?

Do przedwczesnego porodu najczęściej dochodzi między dwudziestym a trzydziestym siódmym tygodniem ciąży. To właśnie w tym okresie możesz dostrzec dziwne objawy, które będą świadczyć o zbliżającym się porodzie. Najczęściej są one bardzo nieprzyjemne. Pojawiają się przede wszystkim silne skurcze, które skojarzą ci się z tymi, z jakimi masz do czynienia przy krwawieniu menstruacyjnym. Najczęściej występują one tuż nad kością łonową i trudno je zwalczyć nawet przy pomocy silnych środków przeciwbólowych. Drugim objawem jest ból odczuwalny w biodrach, okolicach kroku bądź miednicy. Nie jest on typowy. Towarzyszy mu bowiem charakterystyczny ucisk, który uniemożliwia ci normalne poruszanie się czy nawet stanie w miejscu. Ból może też pojawić się w dolnej części pleców. Jeżeli chciałabyś się dowiedzieć, na czym on dokładnie polega, zajrzyj na stronę http://www.zabobon.pl/objawy-przedwczesnego-porodu/.

Ból nie jest jednak jedynym symptomem przedwczesnego porodu. Kobiety, u których doszło już do takiej sytuacji, często wspominają również o uporczywych skurczach odczuwalnych w jelitach i różnych problemach trawiennych. Nagłe i ostre biegunki nie są niczym normalnym. Oczywiście mogą one wystąpić wskutek zjedzenia czegoś nieświeżego bądź nieodpowiedniego, ale jeśli za nic w świecie nie potrafisz ich zwalczyć, musisz wziąć pod uwagę to, że być może świadczą one o przedwczesnym porodzie. Powodem do niepokoju będzie również duża ilość śluzu wydzielanego z pochwy oraz zmiana jego barwy. Jeżeli więc nagle stał się on różowy albo dostrzegasz w nim chociażby odrobinę krwi, lepiej nie zwlekaj, a od razu skontroluj stan swojego zdrowia w gabinecie ginekologicznym.

W przypadku przedwczesnego porodu najczęściej dochodzi naraz do wystąpienia przynajmniej czterech z wyżej wymienionych objawów. Jeśli je u siebie zdiagnozujesz, koniecznie od razu zgłoś się do swojego lekarza. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że będziesz musiała wybrać się na dokładne badania, by lekarz ocenił twój stan.

Przeczytaj też: http://www.quadrat.pl/lufka-do-czego-sluzy-ten-gadzet/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here