Wiele osób ma poważne wady wymowy. Nie robimy z tym nic przez długi czas i się do tego przyzwyczajamy. Ludzie z naszego otoczenia wiemy, o czym mówimy, ale jeśli spotyka się kogoś obcego to taka osoba ma problem ze zrozumieniem nas. Nie tego przecież chcemy, dlatego warto byłoby się udać do specjalisty. Nawet, jeśli mamy czterdzieści lat to warto będzie się do takiej osoby udać.

Pomoże nam na pewno i będziemy mogli ćwiczyć tak długo aż wreszcie coś z tego będzie. Jeśli nasze dzieci mają problemy z wymawianiem literek czy całych słów to nie czekamy. Dziecko, które skończyło trzy lata powinno już zacząć mówić, dlatego warto będzie o to zadbać. Poprawiamy dziecko, jeśli źle mówi, bo o tym wielu rodziców zapomina. Wydaje nam się, że to super, że dziecko sepleni i że źle wymawia wszystkie wyrazy.

Problem w tym, że w pewnym momencie dziecko uważa to za dobrą wymowę i nie będzie chciało się poprawić. Wtedy praca nad takim dzieckiem jest o wiele bardziej skomplikowana, a zatem zastanówmy się czy nie lepiej będzie działać teraz, kiedy jeszcze nie jest za późno. Później z dziecka będą się śmiać w szkole, a po co my przysparzać dodatkowych problemów i stresu. Jeśli zaczniemy działać już dzisiaj to efekty pojawiają się bardzo szybko.

U jednych dzieci efekty są natychmiast, a nad innymi dziećmi trzeba będzie nico dłużej popracować. To, dlatego trzeba się zgłosić do specjalisty, który będzie wiedział jak dotrzeć do dziecka i jak zmienić jego sposób mówienia.

Powody wady wymowy

Bywa tak, że to jest nasze niedopatrzenie, czyli nie mówiliśmy dziecku, że ma wymawiać literki i wyrazy inaczej, ale może to być też spowodowane czymś innym. Dla przykładu może to być rozszczep podniebienia i nasze dziecko nie będzie nigdy mówiło, jeśli nie przeprowadzi się zabiegu. Mogą zachować jakieś zmiany w jamie ustne, często chodzi do zapchania, może dziecko też mieć problemy z zapaleniem ucha środkowego.

Lista problemów jest naprawdę bardzo długa, dlatego im wcześniej udamy się do specjalisty tym lepiej. Trzeba będzie postawić diagnozę, która ma na celu dobranie odpowiednich metod leczenia dziecka. Chcemy przecież żeby mówiło bardzo dobrze, a właśnie na tym nam zależy. Z wadą wymowy zgłasza się do logopedy bardzo dużo dzieci, ale i osób dorosłych. W ten sposób te osoby mają szanse na to żeby wymawiać wyrazy w prawidłowy sposób.
Wtedy nie są wytykane palcami przez rówieśników i mogą być o wiele spokojniej. Im dłużej czekamy tym wada wymowy u naszych dzieci się pogarsza, a na to nie można sobie pozwolić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here