fryzjer
fot.: pexels.com

Wybór salonu fryzjerskiego, w którym spotka się stylistę, który sprosta indywidualnym oczekiwaniom, wcale nie jest proste. Zanim więc podejmie się decyzje o umówieniu wizyty „w ciemno”, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/wybor-najlepszego-salonu-fryzjerskiego/

Jak wybrać salon fryzjerski? – kilka porad

Przede wszystkim, warto zrobić tzw. research internetowy. Różnorodne fora, strony, opinie i komentarze na temat salonu, są pierwszą wskazówką co do jakości wykonywanych usług. Jeżeli o danym fryzjerze czy salonie fryzjerskim pisze się często, a do tego dużo – można mieć praktycznie pewność, że jest to sprawdzone miejsce.

Warto odwiedzić także media społecznościowe, w których można znaleźć mnóstwo zdjęć prezentujących fryzjerskie umiejętności salonu. To właśnie w mediach społecznościowych można się natknąć na zdjęcia prosto od klientów, którzy prezentują jak wyglada rzeczywistość.

Zalecana jest także wcześniejsza wizyta w salonie fryzjerskim. W wielu z nich, można skorzystać z tzw. bezpłatnej konsultacji. Można wtedy lepiej poznać wybranego fryzjera, poznać jego wizje itd. To także dobry moment, aby sprawdzić samą prezencję salonu i stanowisko pracy fryzjera. Czy wszystko jest czyste, narzędzia zdezynfekowane oraz jak prezentuje się sam fryzjer. Wbrew pozorom, jego wygląd także potrafi powiedzieć całkiem sporo.

Dobry fryzjer – na co zwrócić uwagę

Poznać dobrego fryzjera można poznać po tym, jak podchodzi do własnej pracy. Jeżeli nie ogranicza się tylko do kwestii związanych z obcięciem włosów czy koloryzacją, ale interesuje go ogólna kondycja włosów i jakie ma się względem nich oczekiwania, to można mieć pewność, że trafiło się w dobre ręce.

W profesjonalnym salonie fryzjerskim, w którym pracują doświadczeni styliści, z pewnością nie będzie trzeba się męczyć z układaniem włosów po wizycie. Jeżeli fryzura układa się tak samo i nie sprawia żadnych problemów, to jest to potwierdzenie, że warto do tego fryzjera wrócić. Jeżeli natomiast jest wręcz odwrotnie – to należy poszukać czegoś innego.

Ponadto, profesjonaliści pracują tylko na dobrych produktach. Jeżeli salon fryzjerski pracuje na najlepszych farbach, produktach do stylizacji i wielu innych, to efekty z pewnością będą spektakularne. Jeżeli zobaczy się marki znane z osiedlowej drogerii, to nie warto nawet umawiać się na wizytę „próbną”.

Przeczytaj też: http://www.quadrat.pl/jak-zapobiegac-wypadaniu-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here