depresja
fot. pexels.com

Depresja może dotknąć każdego z nas. Nie jest to choroba, która jest wyłącznie dziedziczna genetycznie i nie każdy może na nią zachorować. Dodatkowo należy wiedzieć, że nie jest to wymysł, ani też chandra, ale poważna choroba, która nieleczona może doprowadzić do tragedii! Jak leczyć się z depresji?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/depresja-przyczyny-objawy-i-leczenie-jak-ja-rozpoznac/

Depresja

To poważna choroba, które może spotkać każdego z nas. Nie należy jej lekceważyć, gdyż nieleczona może doprowadzić do tragicznych skutków, a ostatecznie nawet do śmierci! Do objawów depresji należy wiele symptomów, które mogą być mylące dla osób bliskich osoby chorej.

Depresję można rozpoznać u osoby chorej po takich objawach, jak: zaniżona samoocena, niechęć do życia, całkowita zmiana nawyków, apatia, utrata wagi lub nabranie wagi, niska odporność, brak energii, brak chęci do wykonywania najprostszych czynności, a nawet brak sił do ich wykonywania i wielu podobnych objawach, które z początku mogą się wydawać błahe.

Depresja nierzadko może przebiegać w stopniu utajonym, a osoby bliskie osobie chorej mogą sobie nie zdawać sprawy z tego co się dzieje, gdyż ta osoba będzie to przed nimi ukrywać.

Jak leczyć depresję?

Jeśli zaobserwowałeś u siebie lub u bliskiej Ci osoby podobne objawy do wyżej wymienionych, nie ignoruj ich, tylko daj sobie pomóc lub udziel pomocy tej osobie. Nie podejmuj żadnych kroków na własną rękę, skontaktuj się ze specjalistą, który pomoże ci wyjść z tego stanu lub powie ci, jak pomóc twojej bliskiej osobie.

Najlepiej skontaktuj się z psychologiem lub psychiatrą, którzy powiedzą ci jak postępować w tej trudnej sytuacji. Być może wskazane będą również leki, które pomogą w powrocie do codzienności oraz ustabilizują różne objawy psychosomatyczne. Depresja to nie tylko złe samopoczucie, to również choroba, która może być przyczyną innych poważnych schorzeń cielesnych, które nieleczone mogą doprowadzić do śmierci lub do innych poważnych chorób.

Przeczytaj też: http://www.quadrat.pl/jagody-goji-prawdziwy-superfoods/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here