monitor do komputera
fot. Pixabay.com

Dziś, kiedy coraz więcej mówi się o tym, że praca hybrydowa lub zdalna stanie się niedługo powszechnym rodzajem zatrudnienia, coraz więcej osób wyposaża odpowiednio swoje domowe biuro. Wśród jego poszczególnych elementów nie powinno zabraknąć monitora do komputera. Jak więc wybrać ten odpowiedni. Podpowiadamy poniżej!

Przeczytaj też: https://www.um.pl/monitor-komputerowy-jak-wybrac-najlepszy/

Wybieramy monitor do komputera – rozmiar ma znaczenie!

Jeśli dysponujesz już odpowiednim miejscem do pracy i masz przygotowane biurko, odpowiedni fotel, a także laptopa, czas pomyśleć o podłączeniu tego ostatniego do odpowiedniego monitora. Zanim zdecydujesz się na zakup, powinieneś więc zastanowić się nad tym, na jaki rozmiar możesz sobie pozwolić. Decyduje o tym oczywiście wielkość Twojego biurka. Dziś już rzadko kiedy trzymamy na nim inne rzeczy niż laptop i ewentualnie myszka. Nie potrzebujemy stosu dokumentów czy wielkich stacji dokujących. Dlatego też często możemy pozwolić sobie nawet na duże monitory.

Jeszcze do niedawna kupowaliśmy głównie takie 20 calowe. Dziś spokojnie możemy wybierać spośród 24 calowych i większych. Na popularności zyskują monitory o przekątnej 27 cali. Są one doskonałym rozwiązaniem do domowego biura. Zapewniają duży komfort pracy oraz dają nam możliwość podzielenia ekranu między dwiema różnymi aplikacjami. Przydaje się to szczególnie osobom, które jednocześnie muszą pracować na dwóch różnych programach.

Wybieramy monitor – rozdzielczość

Jak się zapewne domyślacie, dziś również możemy wybierać spośród różnego rodzaju rozdzielczości monitorów komputerowych. Tutaj również producenci prześcigają się w zaspokajaniu potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Jeszcze do niedawna na tym polu rządziła rozdzielczość 1080 pikseli. Tę rozdzielczość nadal warto wybierać, gdy mamy do czynienia z przekątną ekranu między 21 a 24 cale. Jeśli zależy Ci na tym, aby pracować w naprawdę komfortowych warunkach, wybierz jednak taki monitor, który ma ponad 24 cale, a jego rozdzielczość to 2560×1440 piksele.

Dziś konsumentów przyciągają również monitory o rozdzielczości 4K/Ultra HD. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy monitor będą wykorzystywać nie tylko do pracy, ale również do rozrywki po pracy. Oglądanie filmów na takim monitorze lub granie w gry to dla ich miłośników nielada gratka. Tymczasem Apple wchodzi już na rynek z monitorami o rozdzielczości 5K, a do bardziej wymagających i dysponujących odpowiednim budżetem trafiają też monitory o rozdzielczości 8K.

Zobacz też: http://www.quadrat.pl/do-czego-sluza-okulary-komputerowe-i-kiedy-warto-je-nosic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here